Skip to content

#0 Teoretický úvod do ponížení ženy

Jedno odpoledne jsem neměla moc co na práci, čili jsem se rozhodla, že by bylo potřeba svrhnout patriarchát, protože by to mohlo ze světa udělat lepší místo.

Takhle, abychom si rozumněli, můžete to vnímat tak, že jsem radikální feministka, stránku znechuceně zavřít a odplivnout si. Já to spíš vidím tak, že jsem šovinista nespokojený s tím, že mu bohem byla nadělena kunda. Nicméně, protože nejsem úplně rozený revolucionář a jediné, co umím je sestavovat poměrně dlouhé věty, které občas obsahují sdělení a jindy humor, představuji vám novou rubriku tohoto zdánlivě mrtvého blogu: 25 ponížení ženy.

Každý týden zde odteď po následujících několik měsíců najdete jeden text povšechně a líbivě rozebírající situace, ve kterých je na hovno být holka, především vinou toho, že většina ostatních lidí rozhodující o chodu tohoto světa jsou muži. V diskuzích mi následně můžete nádavt do krav nebo mi dát za pravdu… A nebo se zamyslet, co by se dalo dělat s tím, aby to pro nějaké příští generace žen tak ponižující nebylo.

V příštím týdnu se můžete těšit na první text pojednávající o problematice řízeních motorových vozidel v případě, že jste děvče.

Těšte se, snad bude na co.